پنجمین جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده

به گزارش واحد اطلاع رسانی دفترفنی ،امور عمرانی حمل و نقل و ترافیک پنجمین جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان با حضور فرماندار و نماینده مردم شهرستان دشت آزادگان برگزار شد .

در این جلسه فرماندار دشت آزادگان گزارشی از خسارات وارده به شهرستان در حوزه های مختلف را ارائه نمود سپس ساعدی نماینده مردم شهرستان دشت آزادگان گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه نمود و خواستار همیت جدی جهت آمادهر سازی زمینهای کشاورزی به منظور کشت تابستانی شدند .

در پایان جلسه مقرر گردید دستگاههای اجرایی در شهرستان و استان هیچگونه اقدامی در خصوص اعلام اخطاریه ، توصیه و به ویژه اعلام تخلیه اماکن روستایی و شهری به مردم و یا رسانه ها رابدون هماهنگی با فرمانداران و استانداری انجام ندهند .

همچنین مقرر شد کلیه مصوبات مدیریت بحران استان و شهرستانها و تعهداتی که هرکدام از نهادها ، وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی کشوری و استانی و استانهای معین در طول مدیریت سیلاب داشته اند بررسی و آنهایی که اجرایی نگردیده اند شناسایی و همراه با مستندات جهت بازنگری و پیگریتا حصول نتیجه در جلسات آتی کمیته طرح گردند .

در ادامه بهسازی روستاها شامل لجن برداری ، سم پاشی ، آهک پاشی ، دفع آبهای سطحی و تامین و پرداخت تسهیلات بلاعوض ساخت و معیشتی جهت تعمیر و بازسازی به روستاها توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام گردد . در پایان تعمیر و یا احداث مدارس و خانه های بهداشت با توجه به لزوم خدمات رسانی به شهروندان انجام گردد .

 

12

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

71 − = 70